TESLİMAT, İPTAL, DEĞİŞİM VE İADE ŞARTLARI

1.Teslimat ve Kargo

www.fuys.com.tr üzerinden iletmiş olduğunuz siparişiniz, onaylandıktan ve onay maili size ulaştıktan sonra kampanya dönemleri dışında saat 15:00’a kadar vermiş olduğunuz siparişler 1 iş günü içerisinde hazırlanarak kargoya verilir.

Kampanya dönemlerinde ise kargo teslim süresi 3 iş günü olarak belirlenmiştir.

Ürün teslimi ancak “fuys.com.tr”’nin siparişin doğru yazıldığını ve ücretinin doğru yatırıldığını tespitinden sonra kargo yoluyla yapılır. Siparişiniz üyelik formunda ya da sipariş formunda belirttiğiniz gönderi adresinize, faturası ile beraber kargo ile teslim edilir.

Ürün teslimatı aşamasında, kargo görevlisi siparişte kullanılan Kredi Kartını ve/veya kimliği gördükten sonra imza karşılığı ürünü teslim eder.

Ürünü teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz.

Zarar görmüş ya da içinde eksik ürün yer alan paketler teslim alınmayarak, kargo firma ‘’durum tespit tutanağı” hazırlatılmalıdır. Eğer kargo firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, paketin kargo firma yetkilisi ile birlikte açılarak ürünlerin hasarsız teslim edilip edilmediğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır.

Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde kurumumuz ile 0 507 090 30 63 telefon numarası veya bilgi@fuys.com.tr mail adresi üzerinden irtibata geçiniz. Size en kısa sürede yardımcı olunacaktır.

Eğer sistemde belirtilen adresinizde bulunamaz ve/veya teslim almaya elverişli kişiye de (2. dereceye kadar akraba) rastlanılmaz ise kargo şirketi elemanı tarafından adresinize ziyaret notu bırakılır.

Üç gün içinde ziyaret notu üzerinde belirtilen telefon numarasını aradığınız takdirde teslimat aynı adrese ücret karşılığı gerçekleştirilir.

Aksi takdirde “fuys.com.tr” iletişim hattı olan 0 507 090 30 63 numaralı hattı arayıp teslimat durumunu öğrenerek yeniden teslimin yapılmasını isteyebilirsiniz.

Ürünü kargoya teslim etmekle “fuys.com.tr”’nin ürün ile ilgili sorumluluğu sona erer. Kargo şirketinden kaynaklanan gecikme, açık/gizli ayıplı mal tesliminden “fuys.com.tr” sorumlu değildir. Kargo’dan kaynaklanan bozulma, gecikme, açılmış ambalaj vb. tüm şikâyetlerinizin derhal (teslim ile aynı gün ve/veya ertesi gün) “fuys.com.tr”‘ya izahatlı olarak ihbarı gerekmektedir. Süresi içinde yapılan müracaatlar müşteri memnuniyeti kapsamında değerlendirilecektir. Kötü niyetli, izahatsız ve geç yapılan bildirimlerden “fuys.com.tr” sorumlu olmayacaktır.

2.Siparişin İptali

Siparişinizi ana sayfanızda yer alan “Hesabım” sekmesinden kontrol edebilirsiniz. Satın alınan ancak henüz kargoya verilmeyen siparişinizi, mail ya da telefon kanalı ile ulaşarak iptalini sağlanabilirsiniz.

Sipariş verdiğiniz ürünlerinizi kargoya vermeden önce iptal ettirmek isterseniz 0 507 090 30 63 no.’lu İletişim Hattımızı arayarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

3.Sipariş konusu ürünün değiştirilmesi

Sipariş kargoya verilmeden önce, değişim yapmak istenilen ürün bilgileri mail ya da telefon kanalıyla belirtilerek (Ek bedel doğuyorsa ödeme yapıldıktan sonra) değişim yapılabilir.

Kargo ile adrese teslim edilmek üzere yola çıkmış olan ya da adrese teslim edilmiş olunan ürün değişimi yapılmayacaktır.

4.İade Şartları

Cayma hakkı, müşterinin satın alınmış ve teslimi yapılmış ürünün kullanımından bir gerekçe göstermeksizin vazgeçme hakkıdır.

Ancak tesliminden sonra ambalajı, bandı veya paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan ürünün, sağlık ve hijyen açısından iadesi mümkün değildir.

www.fuys.com.tr üzerinden alımını gerçekleştirdiğiniz her bir ürün için cayma hakkınızı 14 gün içerisinde kullanabilir, ürün iadesini kargo ücreti kurumumuzca ödenmek suretiyle (FUYS YERLİ ÜRÜN TİCARETİ
Seki Mahalle Seki Sokak. No:37/2
Bozdoğan / AYDIN T: 0 507 090 30 63) kurumumuza gerçekleştirebilirsiniz.

Ambalajını, paketini, bandını veya korucu unsurlarını açmadan on dört (14) gün içinde cayma hakkını kullanarak iade ettiğiniz ürün için ödediğiniz tutar, kullandığınız ödeme aracına uygun bir şekilde tarafınıza iade edilecektir.