İçeriğe geç

Kuru İncir Cipsi Nedir?

İncir kurutma

Kuru incir cipsi nedir sorusu son zamanlarda bize en çok sorulan sorular arasındadır. Bu yazımızda en doğal ürünlerimizden biri olan kuru incir cipsinin ne olduğunu ve nasıl yapıldığını anlatacağız.

Kuru İncir Cipsi

Kuru incir cipsi oldukça talep gören bir ürünümüzdür. Birçok aile özellikle çocuklarına sağlıklı ürünler yemeye yöneltmek için bu ürünümüzü talep etmektedir. Peki kuru incir cipsi nedir. Kuru incir cipsi sağlıklı mıdır? Kuru incir cipsi doğal olarak mı yapılmaktadır?

Kuru incir cipsi tamamen doğal olarak üretilen ve hiçbir katkı maddesi veya kimyasal ürün kullanılmadan üretilmektedir. Kuru incir cipsi doğal olarak yetişen taze incirlerden elde edilen bir üründür. Bu yüzden gönül rahatlığı ile siz ve sevdiklerinizle tüketebilirsiniz. Aydın bölgemizde mevsiminde yetişen doğal yaş incirlerden üretilmektedir. Peki bu doğal kuru incir cipslerini nasıl üretiyoruz? Sizde evinizde incir cipsi üretebilir misiniz? Tüm bu sorulara cevaplayacağız.

Kuru İncir Cipsi Nasıl Yapılır?

Kuru incir cipsi oldukça sağlıklı bir atıştırmalık olması sebebiyle oldukça talep görmektedir. Peki herkesin severek tükettiği incir cipsi nasıl yapılmaktadır.

Kuru incir cipsi mevsiminde yetişen doğal ve ilaçsız taze incirlerden elde edilmektedir. Toplanan taze incirlerin seçimi dikkat edilmelidir. Fazla olgunlaşmış incirler doğranması ve kurutulması zor olacağı için çok fazla olgunlaşmış olmamalıdır. Tam tersi olarak da yeterince olgunlaşmamış incirler tat olarak yeterli lezzette olmayacaktır. Yaş incirlerin iyi sararmış ve elle tutulduğunda sert veya yumuşacık olmayanları seçilerek toplanır. Toplanan yaş incirler bir bıçak ile halka şeklinde ince şekilde 7-8 dilime ayrılır. Dilimlenen yaş incirler tek tek güneş gören bir yere dizilir. İncirler dizildikten 1 gün sonra bir tur çevrilir. Yeterli sertlikte olduğunu düşündüğünüz zaman toplayabilirsiniz. Yaklaşın 2-3 gün güneşte kalması yeterli olacaktır. Çok sert olmamasına özen gösteriniz.

Kuru İncir Cipsi Satın Al

Kuru incir cipsini en doğalını yetiştirip üreten firmamızdan satın alabilirsiniz. Fuys Nature olarak en doğal incirleri kendi incir bahçelerimizde yetiştirip sizlere ulaştırıyoruz. Kuru incir cipsini ve Kuru inciri gönül rahatlığı ile Fuys Nature  den satın alıp  sevdiklerinizle tüketebilirsiniz.

“Kuru İncir Cipsi Nedir?” hakkında 4 yorum

  1. İncirin ne kadar sağlıklı faydalı olduğunu sayenizde öğrendik gerçekten iyi ki varsınız teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.