İçeriğe geç

İncir Sütü Nedir?

İncir sütü
Rate this post

İncir sütü, kozmetik endüstrisinde cilt sağlığı için yaygın olarak kullanılan bir besindir. Daldan koparılan incirlerin tepesinden çıkan incir sütünün de bazı kalın incir yapraklarında aktığı bilinmektedir. Beyaz renkli Bu sütü kullanırken dikkatli olunmalıdır. Sütün meyveleri çeşitli şekillerde hasat edilir. Bu sütü, olgunlaşmamış incir meyvelerinin ve incir yapraklarının dibinden gelen beyaz sıvıdır.  Bu sütü yararları hakkında ayrıntılar yazımızda.

Bu sütü, sağlıklı bir yaşam tarzı için B vitaminleri, C vitamini ve gerekli mineralleri içerir, bu da onu yoğun ve bazen stresli bir yaşam seçimine sahip olanlar için lüks formülasyonlar için idealdir. Kremler, losyonlar, köpük ürünleri, kış cilt bakımı, yaşlanma karşıtı ürünler, güneş sonrası ürünler, durulama ve ağız bakımında veya kendi kozmetik ürünlerinizin üretim aşamasının bir parçası olarak kullanılır.

Sütü korumak için doğru yöntemler seçmek gerekir. Olgun incirlerdeki süt miktarı çok azdır. İncirin yaprakları yırtılırsa, süt adı verilen bu madde görülmüş olacaktır.

İncir Sütü Tüketimi

İncir sütü

Bununla birlikte, sütü sıklık ile tüketmek çok önemlidir. Diyabet, yüksek kolesterol, saç sağlığı ve cilt hastalıkları gibi durumlar için de mükemmeldir. Aynı zamanda sıklıkla tercih edilir. Bu sütü, siğil, akne, egzama gibi cilt hastalıklarını tedavi eder. Öte yandan, doğal, pürüzsüz ve sağlıklı saç büyümesini destekler.

 • Bu süt, olgunlaşmamış incir dalından koparıldığında üstten akan beyaz bir sıvıdır.
 • İncir sütü incir sapından çıkabilir ve bir kısmı kalırsa yapraklardan da dışarı akabilir.
 • Bu beyaz sıvı, dikkatli kullanılması gereken bir sıvıdır.
 • Dudaklara ve ağza girdiğinde yanma hissi yaratabilir.
 • Bu sütü elde etmek için doğal yöntemler önerilir ve bu sütü depolamak için çok miktarda incir toplamak gerekir.
 • Cilde sağladığı faydalarla dikkat çeken bu sütün sağlığa da birçok faydası vardır.

Ek olarak, bu sütü mükemmel bir prebiyotik kaynağıdır. Prebiyotikler, sindirim fazını ve genel bağırsak sağlığını iyileştirmeye yardımcı olabilecek probiyotiklerin işlevini destekleyebilir. Dışkıya hacim verir ve düzgün bir bağırsak hareketi sağlar.

Antik yunan zamanlarından beri doğurganlığın sembolü olarak kabul edilen sevginin meyvesi olarak yansıtılmıştır. Bu daha sonra incelenmiştir ve yüksek demir içeriği nedeniyle doğru olarak adlandırılmıştır. Sadece incirin kendisinde değil, aynı zamanda sütte de yüksek bir demir içeriği kaydedildi. Bugün bile, üreme sağlığını iyileştirmek için incirler sütle birlikte oldukça sık tüketilmektedir.

Yapışkan olan bu sütü birçok problem için bir tedavidir. Özellikle siğiller ve cilt lekeleriyle mücadelede etkilidir. Bu sütü olgunlaşmamış incirlerin dibinden akarken, incir yapraklarının dibinden bu sütü de faydalıdır. Bununla birlikte, çok az miktarda incir sütünü çok dikkatli kullanmak çok önemlidir. Dudaklara ve ağza bağlandığında yanma hissi yaratabilir.

İncir sütünün bazı alerjik etkileri olabilir. Aşırı kullanımda alerjik reaksiyon meydana gelebilir. Ek olarak, yanlış uygulama ağız yaralanmalarına neden olabilir. Bu nedenle özenle dengelenmiş incir sütü kullanılmalıdır.

İncir Sütü Cilde Faydalı Mı?

İncir sütü

Pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için incir sütünü doğrudan yüzünüze uygulayabilirsiniz. Yaklaşık 10 dakika bekletin ve ne kadar yumuşak ve pürüzsüz bir cilde sahip olduğunuzu bileceksiniz. Etkisini doğrudan gösterecektir. Öte yandan, incir sütünü nemlendirici etkisi olan bir kaşık bal ekleyerek de kullanabilirsiniz.

 

Bir çorba kaşığı yoğurtta, harika bir cilt maskesi yapmak için incir sütü de ekleyebilirsiniz. İkisini karıştırdıktan sonra cildinize parmak uçlarınızla masaj yapın ve maske şekline getirin. Cildinizdeki yoğurt kuruyana kadar bekleyin. Bundan sonra ılık su ile durulayın. Değişikliği ilk uygulamada hemen fark edeceksiniz.

İncir Sütünün Faydaları

İncir sütünde bulunan vitamin ve minerallerin yardımıyla vücudumuz için çok faydalı bir besindir. Sağlık yararları sayılmaz. Birçok kişi tarafından gizli bir antibiyotik rezervuarı olarak kabul edilir. Herkes tarafından sevilen incirin faydaları nelerdir? İncir sütünün sağlığımız için faydaları nelerdir?

 • Kula ağrısı oluştuğunda bebeklerde ağrıyı hafifletmek için bu sütü kullanabilirsiniz.
 • İncir sütü ciltteki siğillerin iyileşmesini destekler.
 • Topuklarda kuruma ve çatlaklar oluşabilir. Busütü topuklardaki kuruluğu ve çatlakları iyileştirir.
 • Cilt lekelerini azaltmaya yardımcı olur.
 • Genellikle bağırsaklarda ve kulakta meydana gelen parazitlerin yok olmasına neden olur.
 • Diş eti kanamasını azaltır.
 • Göz sağlığı için iyidir.

Sitemiz içeriklerine Google üzerinden erişe bilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir