İçeriğe geç

Kuru incirin Rengi Nasıl Olmalıdır

Rate this post

Kuru incir en fazla tercih edilen kuru yemişlerden biridir. Lezzetli ve tatlı tadı, yüksek enerji ve besin değerleri ile ilk tercih edile kuru meyvedir. Kuru incirin birçok farlı çeşidi ve farklı şekil ve işlemlerde satılan ürünleri vardır. Çok lezzetli olmasının yanında piyasada çok fazla çeşit ve fiyatta  kuru incir olması insanlarda seçim yaparken tereddüt etmesine ve hangi ürünü almaları gerektiğini bilememelerine sebep olur. Sizler için kuru incirin nasıl olması gerektiğini derledik.

Kuru incirin rengi nasıldır

Kuru incir rengi incir ağacının cinsine ve toprak yapısına bağlıdır. Ülkemizde üretimi yapılan incirlerin büyük çoğunluğu sarı lop incirler olduğundan sarı renk bir beklenti olsa da aslında sarı renk incirin yaş halindeyken ki rengidir. Genel olarak sarı-beyaz renkte olsa da farklı renklerdeki incirlerin kötü olduğu gibi bir sonuca varılmamalı.

Sarı Lop Kuru İncirin Rengi Nasıl Olur

Sarı lop incirler ince kabuklu ve hassas incirler olduğundan olduklarında yaş halde ticaretlerinin tapılması çok zordur. İçleri dolgun ve ballı olan sarı lop incirler ağaçta kuruyana kadar toplanmaz. Kuruyan incirlerin rengi açık sarı ve açık kahverengi olabilir.

kuru-incir-rengi

Hasatta yapılan en kritik hata, pazarlama süresini uzatmak ve taşımaya dayanıklılık arttırma amacıyla yeterince olgunlaşmamış ve tatlanmamış incirlerin toplanması ve depolanmasıdır. Fuy’s olarak kuru incirlerimizi asla erkenden toplamıyoruz.

Dalından koparılmayla birlikte kuru incirde olgunlaşma durur. Yeme olgunluğuna ulaşmadan toplanan kuru incirlerin hangi sıcaklıkta tutulursa tutulsun gelişme ve olgunlaşma göstermemektedirler.

Kuru incirin rengi sağlık açısından ve organik olup olmadığı açısından oldukça önemlidir. Bu konuda şu haberi okuyabilirsiniz: https://www.memurlar.net/haber/204431/incirin-rengine-ve-fiyatina-dikkat.html

Ayrıca Fuy’s olarak doğal kuru incir satın almak için bizlere ulaşabilirsiniz. Sağlık açısından oldukça kıymetli ve bereketli olan kuru incirin kaç kalori olduğu hakkındaki yazımızı da okumanızı öneririz.

“Kuru incirin Rengi Nasıl Olmalıdır” hakkında 5 yorum

  1. Kuru incir alırken neye dikkat etmemiz gerektiğini kuru incirin sağlığımıza olan faydalarını çok detaylı anlatmışsınız teşekkür ediyoruz

  2. Geçen ay aldığım çatlak dağ incirleriniz az kaldı, çok beğendik yeni sipariş vereceğim yazı almam konusunda daha da teşvik edici oldu. İşletmeye teşekkür ederim, Herkese tavsiye ederim lezzetli..

  3. Kadir Sütcü

    Çok sağlam bi site olmuş incir hakkında öğrenmek istedigimi bu sitede buldum gerçekten cok teşekkür ederim 👍

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir